Minu tee tegevusteraapiani

 Autor: Madis Laos
Tegevusteraapia I kursuse üliõpilane

Olen tegevusteraapia esimese kursuse üliõpilane Madis ning annan ülevaate oma loost, kuidas jõudsin tegevusteraapia õpinguteni.

Skisofreenia diagnoosi sain ma 18-aastaselt. Sel hetkel ei osanud ma ette kujutadagi, kuhu mu elu mind viib. Olin vaid 9 klassi haridusega, 10.klass jäi haiguse tõttu pooleli. Töötasin aastaid laomehena ja ehitajana, mis olid töökohad, mis tõid küll raha sisse kuid ei olnud päris need tööd, mida tegin meelsasti või milles oleksin leidnud oma kutsumuse.

Minu elu murdepunktiks sai see, kui astusin õhtukooli keskharidust omandama. Kooli lõpetasin suuresti tänu Tallinna Vaimse Tervise Keskuse tugiisiku abile. Ta oskas mind motiveerida ning aitas hoida selgeid sihte. Keskkooli lõpetamine lõi mulle uusi võimalusi ning peale lõpetamist läksin treeneri koolitusele. Kuna olen suur spordisõber, siis varsti mõistsin, et see valdkond mulle sobib.

Algul pärast koolitust nõustasin ja abistasin sõpru sporditreeningutes ning hiljem suundusin treenerina tööle Tallinna Vaimse Tervise Keskuse Iru noortemajja. Kuna seal treenin peamiselt psüühika häiretega noori, siis läbisin ka kogemusnõustajate koolituse. Selle koolituse läbimine võimaldab mul töötada ka kogemusnõustajana ning hetkel olen nõustanud umbes 10 klienti.

Olen küll kogemusnõustaja ja treeneri tööga väga rahul kuid olen alati tahtnud ka kõrgharidust omandada. Algul proovisisin minna õppima Tallinna Ülikooli psühholoogiat, kuid sinna ei saanud sisse. Järgmine mõte oli minna õppima Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli. Õpetatavatest erialadest tundus kõige sobivam tegevusteraapia. See tundus selline eriala, mis täiendaks mu tööd, mida juba teen ja annaks sellele lisaväärtust. Minu missioon on inimesi aidata ning tegevusteraapia on just see eriala, mille läbi on seda võimalik teha.

Samuti meeldib mulle selle eriala juures, et see on väga mitmekülgne. Tegevusterapeut tegeleb erinevad häiretega, haigustega, puuetega inimestega ja eesmärk on taastada inimeste tegevusvõimet või säilitada olemasolevat. Mida rohkem ma seda eriala õpin, seda rohkem mõistan, et tegin õige valiku. Olen õnnelik, et olen nüüd tegevusteraapia tudeng Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. Ei oleks osanud õigemat eriala valida, mis mind niipalju huvitaks ja oleks mulle nii sobiv.


Foto: erakogu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s